Mød holdet bag webCRM 

Vi lever og ånder for at få webCRM til at blive en succes i dit salgsteam.
Vi er klar med support, undervisning og løbende forbedringer af funktioner og brugervenlighed.

 

Jørgen er chef for Norden og stifter af webCRM. Han er civilingeniør og har en HD i udenrigshandel. Jørgen sætter en ære i at arbejde med entusiastiske og inspirerende mennesker, og hans ambition er, at være med til at skabe værdi for store som små virksomheder. Skal Jørgen slappe af, sker det bedst med en golfkølle i hånden og på rejser – gerne samtidig.

88618802 rode@webcrm.com

Jørgen Rode

CEO & Founder

Dorte har en skøn personlighed og et smittende humør, og på Facebook får vi markant flere ”Likes”, når vi tagger Dorte i vores opslag. Dorte har arbejdet med salg og CRM i brancher som papir- og fødevareindustrien og har leveret løsninger til posthåndtering og digital kommunikation. Sammen med Rune holder hun skansen på kontoret i Fredericia.

88618808 dorte@webcrm.com

Dorte Halbbauer

Account Manager

60982047 lrk@webcrm.com

Lars Bo Reinseth Koch

Business Developer

88618797 mtn@webcrm.com

Mogens Them Nielsen

Customer Success Manager

Diana har en interesse for tekniske nørderier, og hun har det nyeste nye inden for løb og gadgets – inden vi andre har så meget som hørt om det. Diana har flere års erfaring inden for salg og kundepleje. Hun møder alle kunder, høj som lav, i øjenhøjde og leverer en aldrig svigtende eminent kundeservice. Derudover hjælper Diana også til i bogholderiet, så hun kan virkelig lidt af hvert.

88618811 diana@webcrm.com

Diana Marker

Customer Success Operator

Signe har viet en stor del af sin fritid til spejdergerningen, hvilket er med til at gøre hende til en fantastisk og ansvarsbevidst person. Hun ved, at selv de skøreste ideer kan blive til virkelighed, hvis bare der ligger et stykke massivt planlægningsarbejde bag. Signe har en bachelor og kandidat fra Aalborg Universitet i Informationsvidenskab og har erfaring som Digital Marketingkoordinator og Application Manager. Signe er pt. på barsel.

88618814 signe@webcrm.com

Signe Just Petersen

Head of Consultants and Support

Rune har en rigtig god fornemmelse for spændingsfeltet mellem forretning og IT. Han startede sin karriere i vores københavnerafdeling, men er siden draget tilbage til den jyske muld, og er nu kollega med Dorte på jyllandskontoret. Rune er uddannet på Aarhus Universitet og har en bachelor i Humanistisk Informationsvidenskab og en kandidat i IT, Kommunikation og Organisation.

88618809 rune@webcrm.com

Rune Mygind Johansen

CRM Consultant

Udover at være en skarp konsulent, med sans for detaljen, er Nanna typen, der elsker at arrangere og planlægge sociale arrangementer og fester. Nanna kommer med flere års erfaring som marketingkoordinator og projektkonsulent. Uddannelsesmæssigt har hun en baggrund fra CBS, med en bachelor i HA Almen og en kandidat i Økonomisk Markedsføring. Nanna er pt. på barsel.

88618812 nbr@webcrm.com

Nanna Berg Rust

CRM Consultant

60981352 chm@webcrm.com

Christian E. H. Madsen

CRM Consultant

Katla er den gladeste og mest smilende islandske vulkan, vi endnu har mødt, og hun prøver at overbevise os om, at haj og snaps hører sammen! Katla har en bachelor i HA med fokus på International Business og er i gang med en uddannelse som datamatiker. Med hendes uddannelsesmæssige baggrund og et naturligt IT-mindset er hun godt rustet til at servicere vores kunder med deres CRM-udfordringer.

88618796 katla@webcrm.com

Katla Vikingsdottir

CRM Consultant

88618815 msb@webcrm.com

Michael Schartau Brandt

CRM Consultant

88618794 aje@webcrm.com

Amanda Jeppesen

CRM Consultant

Maja er detaljeorienteret og en god blanding af teknisk nørd og udadvendt kommunikerende. Hun kender vores produkt indgående og kan varetage alt fra strategi til support. Tag ikke fejl af Majas blide ydre! Hun er tidligere elitebokser og modigere end de fleste. Maja har en baggrund fra Aalborg Universitet med en bachelor i Humanistisk Informatik og en kandidat i Informationsvidenskab.

88618807 maja@webcrm.com

Maja Gierringe

HR Manager

Christine er på en gang serviceminded og effektiv og arbejder som CRM-konsulent og koordinator. Hun driver primært større CRM-projekter og har et indgående kendskab til systemet som produktejer, der sammen med Thomas Pierog styrer udviklingsretningen for webCRM-systemet. Christine er civilingeniør fra Aalborg Universitet og Prince 2 certificeret i projektledelse.

88618817 kayser@webcrm.com

Christine Kayser

Product Owner

Thomas er webCRM’s humanistiske IT-nørd. Han kombinerer kommunikation med brugeroplevelse og IT-nørderi, og Thomas er med sit indgående produktkendskab også ansvarlig for webCRM’s undervisning. Når Thomas ikke er i arbejdsskjorten, er han derudocer ekspert i at finde de hyggeligste steder i det københavnske natteliv. Thomas har en bachelor i Humanistisk Informatik fra Aalborg Universitet og en kandidat i IT og Spildesign fra IT Universitetet.

88618818 thomas@webcrm.com

Thomas Pierog

Product Owner

bpm@webcrm.com

Brian Pilgren

Head of IT

Teis er den mest hjælpsomme IT-konsulent, man kan finde – og er derudover også firmaets cheffotograf. Som den digitale feinschmecker Teis er, holder han af at slynge om sig med tekniske termer. I fritiden er han spejderleder på 18’ende år. Teis har en uddannelse som Datamatiker og en bachelor i webudvikling fra Erhvervsakademi Sjælland. Han arbejder med support og test/implementering af API-løsninger og er ansvarlig for vores interne IT.

teis@webcrm.com

Teis Aufeldt

IT Consultant

mbl@webcrm.com

Morten Bloch Lemvigh

Senior System Developer

Vibeke arbejder med grafik til både print og onlinemedier og er leveringsdygtig i alt fra neon-frøer til PowerPoint-præsentationer. Onsdagssnegle og fredagsbar er i langt højere kurs hos Vibeke end torsdagstræning! Vibeke har mange års erfaring som grafiker fra mediehuse og onlinevirksomheder, og hendes målsætning er, at intet forlader huset uden en grafisk blåstempling.

40187637 vibeke@webcrm.com

Vibeke Storgaard

Marketing Coordinator

rgr@webcrm.com

Ronni Gaarn Rebsdorf

Online Marketing Manager

ams@webcrm.com

Anna Mie Skovdal

Content Creator

mfi@webcrm.com

Malte Fischer

Front-End Developer

Vores svenske kolleger

Pernilla står for at udbrede webCRM-budskabet i Sverige og Norge. Det er ikke en tilfældighed at Pernillas efternavn næsten betyder ”Løve” på svensk – hun har præsteret at gennemføre et Marathon! Hun har en bachelor fra Stockholms Internationale Handelsskole i Export Marknadsföring, og en kandidat i International Handel og Markedsføring fra Copenhagen Business Academy.

+46 0770176488 ple@webcrm.com

Pernilla Leijon

Country Manager

Pelles reflekterende og analytiske væsen gør, at han altid kan se alternative vinkler – altså, når han ikke er travlt optaget af at få publiceret sine meritter i Medical Teacher og andre akademiske tidsskrifter. Pelle tager sig primært af vores svenske og norske kunder. Han har en bachelor i Behavioral Science og en Master i Sociologi fra Lunds Universitet, og er dermed godt rustet til at identificere sig med kundens behov og problemstillinger.

+46 0857236540 pelle@webcrm.com

Pelle Kihlgren

CRM Consultant

Anna har et stort engagement og et roligt overblik. I forbindelse med sit studie var Anna et smut i Kina, og hun er, så vidt vi ved, den eneste af vores kolleger der taler mandarin! Anna har en uddannelsesmæssig baggrund som kandidat i Service Management fra Lunds Universitet i Sverige. Annas fornemmeste opgave er at hjælpe alle vores svenske og norske kunder bedst muligt med deres system.

+46 0770176486 anna@webcrm.com

Anna Lie

CRM Consultant

Vores team i Europa

+44 1158 713729 james.bogue@webcrm.com

James Bogue

CRM Specialist United Kingdom

+44 1158 713729 stephen.todd@webcrm.com

Stephen Todd

CRM Specialist United Kingdom

+351 215 957 328 ncabrita@webcrm.com

Nuno Cabrita

Country Manager Portugal

+47 92447292 esa@webcrm.com

Erik Sagen

Country Manager Norway

+47 45005100

Benny Mikaelsen

CRM Consultant Norway

+31 0182-522210 lanjouw@webcrm.com

Otto Lanjouw

Country Manager Netherlands

+31 0182-522716 mlu@webcrm.com

Marco Luijkx

CRM Consultant Netherlands

+358 407772361 jl@webcrm.com

Juhani Lamminmäki

Business CRM Advisor Finland

+358 405038383 joutvuo@webcrm.com

Harri Joutvuo

CRM Business Advisor Finland

+49 5528982405 oestenkaer@webcrm.com

Leif Oestenkaer

Country Manager Germany

+49 5528 9824 05 netzel@webcrm.com

Ronny Netzel

Project Manager Germany

+34 976362008 jbnielsen@webcrm.com

Jacob Nielsen

Country Manager Spain

+34 976362008 monserrat@webcrm.com

Michel Monserrat

Project Manager Spain

+34 976362008 clara@webcrm.com

Clara Fernández

Community manager & CRM Consultant Spain